Duyurular

 Referanslarımız

Anket

Bulgaristanda Hangi Sehirde Okumak İstersiniz ?
 
 

Diğer Anketler

 
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi
 
Diğer Sofya Üniversiteleri
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi
 

 

 Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi çok önemli bir öğretim ve bilimsel araştırmalar merkezidir. Yüksek okul olarak esas misyonu türlü kimya teknolojilerinin metalürji ve otomatizasyonunun geliştirilmesi için temelli araştırmalar yapabilecek yeni buluşları pratikte uygulayabilecek mühendisler teknologlar yetiştirmektedir.
 
Aslında bu üniversite Bulgaristan’da hem metalürjiye hem çeşitli ilaçlar, kozmetik ve biyolojik ürünler tekstil, deri ve poligrafi kollarına kadrolar hazırlayan tek yüksek okuldur.

 

Öğretim programı üstün hedefler içermektedir:

 
Bulgaristan’da Kimya Teknolojileri üzerine öğretime 1945 yılında, o zamanki yüksek devlet politeknik okulunda makine yapımı fakültesinin açılmasıyla başlanmıştır. Sonra 10.06.1953 tarihinde Millet Meclisi Başkanlığı’nın bir kararı ile politeknik okul 4 ayrı yüksek okula ayrılmıştır.
 
Bu okullardan birine Kimya Teknolojileri Enstitüsü adi verilmiştir. Enstitü biri Kimya Mühendisliği, diğeri de Metalürji Fakültesi olmak üzere iki fakülte ve 11 ihtisas üzerine öğretime başlanmıştır.

 

50 yıldan fazla bir süredir ülkemizde Kimya ve Metalürjiye çok sayıda bilgili ve becerili uzmanlar, mühendisler hazırlamaktadır.


Bu kadrolarsa bir hayli Avrupa ülkesinde ve Dünyada büyük rağbet görmektedir. Üniversitenin öğretim sistemi Avrupa ve Dünyadaki öncü üniversitelerin öğretim sistemleri gibidir.
 
Öğretim projeleri ve pratik çalışmalar, çok yönlü plan ve programlarla yürütülür.
 
Yüksek öğretime dair Bologna deklarasyonu istemlerine uygundur.
 
Üniversitede öğretim kalitesine büyük önem verilmektedir. Öğretimin enternasyonalleştirilmesi ve verilen diplomanın geniş geçerlilik kazanması amacıyla Fransızca, Almanca ve İngilizce dillerinde tedrisata geçilmiştir.

 


 İhtisaslar ve Öğrenim – Kalifiye Dereceleri;

 

Üniversitenin 3 fakültesi ve 3 departmanı vardır:

 

Kimya Teknolojileri Fakültesi


Çeşitli sistem mühendislikleri ve Kimya Mühendisliği Fakültesi


Metalürji ve Materyal (Malzeme) Bilimleri Fakültesi


Kimya Bilimleri departmanı


Fizik, Matematik ve Teknik Bilimler departmanı


İnsan Bilimleri departmanı


Üniversitede idare islerinin düzgün ve kolay yürütülmesini, öğretim projelerinde yeni özellikli metodik yöntemler uygulanmasını sağlayan başka yardımcı, şubeler ve merkezler açılmıştır. Yabancı öğrenciler ve Yabancı Dil öğretim Dekanlığı Diploma sonrası ek ve açık öğretim Dekanlığı Lisans eğitiminde Organik Kimya Teknolojileri, İnorganik Kimya Teknolojileri, Ekoloji ve Çevre Koruma Mühendisliği, Metalürji, Materyaller Bilgisi, Otomatik ve İletişim Teknolojileri, Bioteknolojiler, Kimya Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ihtisasları öğretilir. 

  

Üniversitede ayrıca Master ve Doktora programları uygulanır. Organik ve İnorganik Sentez Teknolojisi, çeşitli Yakıtlar, Polimerler Mühendisliği, Tekstil ve Deri Teknolojileri, Selüloz Kâgit ve Poligrafi, Elektro Kimyasal Ürünler Üretimi ve Korozyonunu önleme, Otomatizasyon ve Kaliteyi İyileştirme, Ekoloji, Çevreyi Dengeleme ve Geliştirme, Silikatlar ve Silikatik Ürünler Teknolojisi, Siyah ve Siyah renkli Metalürji alanlarına profesyonel uzmanlar hazırlanır.

 
Bilimsel araştırma sektörü ülkemizde; Avrupa, Asya ve Amerika’da birçok yüksek okul ve üniversitenin Kimya ve Metalürji alanlarında bilimsel araştırma enstitüleri ile sıkı işbirliği içindedir. COPERNICUS, COST, V, VI gibi uluslar arası programlar uygulanmaktadır.


 
Üniversitenin Bina ve Sosyal Alanları:


Üniversitenin toplam sahaları 11.142 m2 olan 6 binadan oluşmaktadır. Tüm ders salonları, laboratuarları, kabin ve idare odaları modern donatıma sahiptir. Sadece öğrencilere ait 24 bilgisayar salonu çalışmaktadır. Üniversitenin ayrıca kendi bünyesinde faaliyet gösteren matbaası mevcuttur. Gerekli tedrisat kitapları ve başka yardımcı materyaller burada basılmaktadır. Kapalı jimnastik salonu, fitness salonu, futbol sahası ve 4 tenis kortu bulunan spor tesisi vardır. Çağdaş yasam istemlerine uygun çok sayıda öğrenci yurdunda üniversite adına 1500 ten fazla yatak ayrılmıştır. Yurt tercih eden öğrenciler bu yurtlara yerleştirilir. Evli olan öğrenciler ailece bu yurtlarda yasayabilir. Öğrenci yurtları merkezi ısıtma sistemi ile ısınmaktadır. Tüm oda ve dairelerde tuvalet ve banyo mevcuttur. Oda kiraları 50 – 80 Euro arası değişmektedir. Yurtlar Sofya’nın üniversiteler kenti olarak bilinen semttedir. Burada her türlü market, eczaneler, kafeteryalar, kapalı ve açık spor yerleri bulunur.


 
Uluslararası Geçerlilik:

 

Üniversite Avrupa Birliği’nin TEMPUS, SOKRATES, LEONARDO DA VINCI, CEEPUS programlarına katılmaktadır. Üniversiteler arası öğrenci değişim programı olan ERASMUS ile öğrenciler Avrupa Birliği üyesi tüm ülke üniversitelerinde eğitim görebilmektedirler. Üniversite Avrupa ECTS sistemini uygulamaktadır. Diğer ülke üniversitelerinden gelen öğrenciler Kimya Ve Metalürji Üniversitesinde eğitim alabilmektedirler.

DAD adıyla bilinen yüksek öğrenim programı sayesinde üniversite uzun yıllardır Almanya’da ki birçok üniversite ile işbirliği içindedir. Her yıl çok sayıda öğrenci Almanya üniversitelerinde staj görmekte ve diploma tezleri hazırlamaktadır. Uzmanlık diplomasıyla dönen bu öğrenciler yabancı yatırımcıların çalıştırdığı müesseselere tercihle kabul edilir.

 

 
Bölümler :


İnorganik Kimya Mühendisliği

Organik Kimya Mühendisliği

Malzemeler Bilgisi

Metalürji( İngilizce )

Kimya Mühendisliği ( Bulgarca)

Kimya Mühendisliği ( Fransızca)

Kimya Mühendisliği ( Almanca)

Bioteknolojiler

Ekoloji ve Çevre Koruma Mühendisliği

Otomatizasyon ve İletişim Teknolojileri

Endüstri Mühendisliği

Endüstriyel Kimya Mühendisliği ( Fransızca)


Öğrenim Süreleri:
Lisans öğrenim süresi 4 ders yılıdır. Master programı için lisans öğrenim süresinin tamamlanmasından sonra ilave olarak 14 ay öğrenim görülür.
 
Öğrenim Projesi Dilleri
Üniversitede esas öğretim dili Bulgarcadır. Ancak belirtildiği gibi endüstriyel kimya mühendisliği bölümü eğitim dili Fransızcadır.
 
Bulgarca Kursu  

Öğrenim için yeterli derecede veya hiç bulgarcası olmayan öğrenci adayları, bir ders yılı bulgarca hazırlık kursu görürler. Sonraki ders yılında üniversitede normal eğitime geçerler.

 


Yurt İmkanları
 

Öğrenci yurtlarında konaklama ücreti aylık 70 – 100 € civarındadır, bu ücrete ısınma ve elektrik ücreti dahildir. Telefon ve Internet imkanlarına sahip 2 ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır.

 


Yaşam giderleri

 Aylık ortalama yaşam giderleri yurt dahil 250 – 300 Euro civarındadır.

 

 

Öğretim Ücretleri;

Hazırlık sınıfı yıllık eğitim ücreti: 2400 euro  - Lisans eğitimi yıllık ücreti: 2400 euro

 

 

 
SOFYA KİMYA TEKNOJİLERİ VE METALURJİ ÜNİVERSİTESİ
YETKİ BELGEMİZ

 
Zeynep E. - " Geleceğimin En İyi Adımı "
İyi bir danışmanlıkla Geleceğimin en iyi adımını attığımı düşünüyorum, Sabit ve Geleceğinizi düzen içinde kurmak istiyorsanız kararınız sizi hedefinize ulaştıracaktır. Gerekli gereksiz açılmış olan yüzlerce eğitim danışmanlıkları var... Hayatınızın en iyi temelini Atman için iyi bir adım olabilir sadece okul işleriyle değil sıkıntıya girdiğiniz her adınızda size yardımcı olacak Kaliteli bir danışmanlık... Yaşanılanlardan Yola çıkılarak söylüyorum bazı danışmanlıklar Kesinlikle para tuzağı için oluşturulmuş sizde aynı hatayı yapmak istemiyorsanız burada Mutlu olanlara katılın :) Herkes buradaysa siz Nerdesiniz... Iddealleriniz için ANKARA 06 EOOD Bulgaristan Eğitim Danışmanlığını tercih edin.
 
İhsan T. - " Kaliteli Hizmet "
Merhaba ben ihsan T. Plovdiv tıp üniversitesinde okuyorum 2007 yılında Bulgaristan’a eğitim için kaliteli firma ANKARA 06 EOOD Eğitim Danışmanlığıyla gittim. Çok memnunum ilgilendiler ev kiralamada oturum almada %100 hizmet veriyorlar. Arkadaşlar kayıt yapacağınız firmaya dikkat edin. Görüyoruz bazıları öğrencileri ortada bırakıyorlar ilgilenmiyorlar kayıt esnasında çok dikkatli olunuz yoksa sonra çok pişman olursunuz. Bulgaristan hizmet ofisleri bulunmaktadır. Arkadaşlar önemli olan kayıt sonrası hizmettir. Kayıt yapmakla iş bitmiyor. Firmamızdan Çok memnunuz tüm çalışanlarına t.ş.k. ediyoruz..
 
Siyament K. - " Plovdiv Tıp Üniversitesi "
Merhaba arkadaşlar ben Plovdiv Medical Üniversitesi İngilizce tıp okuyorum. Bende ANKARA 06 firması aracılığıyla Bulgaristan’a geldim. İlk kaydolduğumdan şuana kadar her türlü sorunumla yakından ilgilendiler. İster Türkiye’de olsun ister Bulgaristan’da hiç farketmez sorunlarımın tümünü hallettiler. Bulgaristan’a ayak basar basmaz danışmanlarla karşılaştım aynı ailem gibi davrandılar bana ve okula kayıt yurda yerleştirme v.s. tüm işleri hallettiler... Gerçekten burda firmaların öğrenci geldikten sonra öğrencileri ortada bıraktıklarına çoğu zaman şahit oldum. Bulgaristan’a en çok öğrenci getiren ANKARA 06 firması gerçekten Bulgaristan’da sözü en çok geçen firma ister üniversitelerde olsun ister resmi dairelerde halledemeyecekleri sorun yoktur. Sizde güvenle Bulgaristan’da üniversite okumak istiyorsanız ANKARA 06 firmasından başkasına güvenmeyin. Siyament K. Plovdiv Medical Universitesi
 
Üzeyir E. - " Tıp Fakültesi "
Bulgaristan’da öğrencilerine sahip çıkan yarı yolda bırakmayan güvenilir olan tek Şirket Ankara 06 EOOD dir, . 5 sene önce beni getirdiler Bulgaristan'a hala ilk günkü gibi ilgi ve alakaları devam ediyor her şey için teşekkürlerimi sunuyorum... Üzeyir E. Tıp 4.sınıf
 
Serhat A. - " Bilgisayar Mühendisliği - Sofya Teknik "
Sakın Bu Yalakalık Olarak Algılanmasın ama Firma'ma ne kadar Teşekkür etsem azdır. Aldığınız Danışmanlık ücreti tekrar tekrar helali hoş olsun firmamız daim olsun İnşallah :) Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve ANKARA 06 EOOD EDUCATİON çalışanlarına, tekrar tekrar çok teşekkür ederim :) İÇİMDEN BÖYLE YAZMAK GELDİ :)
 
Mustafa Y. - " Tıp Fakültesi "
Selamlar. Ben Mustafa Y. Lise yıllarımda üniversiteyi yurt dışında okumak istiyordum.Öss’ye girdiğimde istediğim bölümü kazanamadım.Araştırmalarım sonunda Ankara 06 ’yı buldum. danışmanlarla konuştuktan sonra şartlarında uygun olduğunu gördüm ve Bulgaristan’a gitmeye karar verdim. Beni karşıladılar okuluma kaydımı yaptılar, yurdumu ayarladılar.Yurdumu beğenmediğimi söyledim ve bana ev buldular.Her şeyimle dört dörtlük ilgilendiler. Bir sorunum olduğunda her dakika yanımda oldular.Şimdi istediğim bölümde okuyorum çokta mutluyum.... Bulgaristan üniversitelerinde okumak istiyorsanız Ankara 06 ’yı tavsiye ederim
 
İsmail G. - " Bilgisayar Mühendisliği "
Ben Bulgaristan’a ilk geldiğimde başka bir danışman firma ile gelmiştim ama her ihtiyaç duyduğumda bir bahane buldular ve bana yardımcı olamayacaklarını söylediler, daha sonra fark ettim beraber okuduğum öğrencilerin %80 Ankara 06 EOOD firması ile geldiklerini söylediler ve onların sayesinde firma ile tanıştım ve Ankara 06 bünyesinde bulunan kişilerden burda olduğum sürece hiç bir karşılık beklemeksizin yardımlarını esirgemediler. Onlara çok teşekkürlerimi sunuyorum.Tam bir yıldır Bulgaristandayım ve bu bir yıl içinde bir çok firmanın öğrencileriyle karşılaştım sohbetler ettim ve şunu tüm kalbimle söyleye bilirim ki bu işi en iyi yapan firma Ankara 06’dır
 
Muhammet A. - " Tıp Fakültesi "
Ben Muhammet Şuan Bulgaristan Plovdiv'de Tıp bolumu okuyorum. Burada okumak büyük bir fırsat ve kendimi şanslı hissediyorum çünkü Ankara06 gibi bir danışmanlık şirketiyle gelmenin rahatlığı var üzerimde.Ankara06 üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyor ve bir aileden farkı yok benim için. Bize her konuda yardımcı olan Ankara06 şirketine çok teşekkür ediyorum
 
Can Şeker - " Psikoloji "
Ben bu şirkete İzmir’deki ofisleri aracılığıyla ulaştım sağ olsunlar her şeyimle ilgilendiler ufak tefek her sorunumla ilgilendiler 2 senedir burdayım birçok sorunum oldu geldiğim ilk dakikadan itibaren ama hepsi halledildi bu şirket sayesinde... Sabaha karşı 5te geldim Plovdiv’e hiç bişey bilmiyorum ne yapağımı bilmiyordum o saatte karşıladılar o kadar eşya bir sürü telaş kalacak yerimden okuluma yemeğime internetime telefonuma kadar ilgilendiler hala ilgileniyorlar geçenlerde okulumda bir sorun oldu benle beraber sabah 9dan akşam 4e 5e kadar uğraştılar sadece bir gün de değil nerdeyse her gün her sıkıştığımda çıkmaza girdiğimde tek gidebileceğim yer burası sadece sıkıştığımda bir problemim olduğunda değil birçok kez canım sıkılır muhabbete giderim her gittiğimde hoş karşılanırım ben uzun uzun yazabilirim hala kısacası benim düşüncem Bulgaristan’da bu şirketten daha güvenli bir şirket bulamazsınız...
 
Öznur G. - " Bilgisayar Mühendisliği "
Merhaba Bulgaristan seçmendeki amaç; Avrupa birliğine üye olması ve Türkiye’ye en yakın komşu olmasıdır. Birçok danışmanlık şirketiyle görüştüm. Fakat hiç biri bana cazip gelmedi Ankara 06 EOOD internet üzerinden ulaşıp sonra İstanbul’daki ofislerine gidip tanıştım bir korku vardı içimde acabalar ne olur diye ama Bulgaristan’a ilk günden itibaren hep yanımda oldular bir sıkıntım olduğu zaman hemen yardım ettiler Ankara 06 sayesinde hiç bir yabancılık çekmedim iyi ki varsın 06 Ankara ve buraya gelecek arkadaşlara aklınızda soru işareti bırakmayan bir şirket Ankara 06 şüphesiz tavsiye ediyorum.
 
Cem Y. - " Plovdiv Gıda Teknolojileri Bilgisayar Mühendisliği "
Sabah çok erken Plovdiv indik terminalde bizi danışmanlarımız karşıladı ve ofise gittik. O ilk gün çok zor olsada gerekli her yardımı,desteği ilk günden bu yana hala yapmaya devam eden danışmanlarıma teşekkür ederim..
 
Sümeyye A. - " Hukuk Fakültesi 1.Sınıf "
Yabancı bir ülkede yaşamak, kültürünü, yaşam biçimini, eğitim sistemini ve de ekonomisini tanımak çok önemli. Ankara 06 EOOD firmasının Bulgaristan üniversiteleri ile yaptığı anlaşma bunu fazlasıyla sağlıyor...Üstelik tüm bunlara , iş dünyasına 2 diplomalı olarak girmenin avantajını ekliyor. O yüzden aldığım eğitimden ve de Danışmanlık şirketimden çok memnunum...
 
Sevgi A. - " Tıp Fakültesi 2.sınıf "
Biz sizleri sadece danışman olarak görmüyoruz siz işini ciddiye alan,muhatabını ciddiye alan ,kaliteli bir şekilde çalışan öğrencilerinin her zaman yanında olan güvenilir dostlarımızsınız.''Ankara 06 olarak her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyoruz'' iyiki varsınız. .
 
Dilaver B. - " Sofya Teknik Üniversitesi "
Merhaba Arkadaşlar Bulgaristan Sofya Teknik Üniversitesi 1. Sınıf Mekatronik mühendisliği okuyorum burada okumanız için iyi bir danışmana ihtiyacınız var. Onun için terciniz her zaman yanınızda olacak Ankara 06 EOOD den yana olsun...
 
Ekin C. - " Plovdiv Tıp Fakültesi 2. Sınıf "
Ben ANKARA 06 EOOD danışmanlığıyla Bulgaristan’a tıp okumaya geldim. Geldiğimde sabahın 5’ydi ve hiç tanımadığım bir yerdi otobüsten indim ve danışmanlıktan 2 kişi bizi karşıladı ve o günden beri her konuda fazlasıyla yardımlarını gördüm. Evim kiralandı polisle alakalı belgelerim tamamlandı ve okul için ne gerekliyse yapıldı bütün bunlardan sonra herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyduğum anda her zaman yardımcı oldular. Gelmeden önce bu danışmanlığı sadece internetten görüp aramıştım ama simdi anlıyorum ki en doğru kararı vermişim çok memnunum herkese tavsiye ediyorum. Buradaki diğer danışmanlıkların yaptığı gibi kaydınızı yaptıktan sonra sizi bırakmayacaklarına emin olabilirsiniz. ANKARA 06 EOOD eğitim danışmanlınada gösterdikleri özveri anlayış ve yardımlar için çok çok teşekkür ederim
 
Mahsun A. - " Stara Zagora Trakya Üniversitesi "
Stara Zagora'da 4 sınıf TIP Fakültesi öğrencisiyim ANKARA EOOD 06 Firması’nın yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı burada sıkıntı çekmedim, her zaman ihtiyacım olduğundan bana 1 telefon kadar yakınlar. Her şey için teşekkürler. Sağlıcakla kalın…
 
Sedat P. - " Bulgaristan Eğitim Danışmanlığın'da Kalite "
Ben Sedat P. Plovdiv’de hazırlık okuyorum. Bulgaristan’a gelmeden önce, Bulgaristan Eğitim Danışmanlığı olarak İstanbul’daki şirketleri araştırdım fiyat ve inandırıcılık yönüyle uygun bulduğum Ankara 06 danışmanlık şirketi aracılığıyla Bulgaristan’da okumaya karar verdim. Yabancı bir ülkede karşılaşılabileceğimiz problemler bizi Ailece tedirgin etmedi değil ancak şirket sorumluları verdiği sözlerinde ilersine geçerek bize orda ummadığımız şekilde yardımcı oldular (ev, barınma, yurt vs)eğitim süresince karşılaştığımız birtakım problemlerle dahi ilgilendiler. Her şey için teşekkürler.
 
Bilgehan A. - " Tıp Fakültesi 2.Sınıf "
Geçenlerde biraz rahatsızlanmıştım doktor aradım ama iyi bir doktor bulabilecek kadar çevrem olmadığı için danışmanımdan yardım istedim oda beni kendi çalışanlarıyla beraber iyi bir doktora götürdü ve şimdi çok daha iyiyim... Ankara 06 EOOD ailesine her zaman yanımda olduğunuz için size minnettarım...
 
Gülser T. - " Medical Universty English Student "
Çok değerli ANKARA 06 eğitim danışmanlığı, yetkilileri sizlerin çalışmalarınızı yaklaşık iki yıldır takip etmekteyim. Yapmış olduğunuz üstün başarılı hizmetlerinizi takdir ediyor ve öğrenciye öğrenci anlayışıyla yaklaşmanız ...öğrenciyi bir gelir kaynağından öte gerektiğinde her tür hizmeti sizin sponsorluğunuzda olmadığı halde karşılıksız öğrencinin tüm sıkıntısına anında çözüm üretmenizin bu ülkede belkide çıkar menfaatinden uzak Türk vatandaşlarımıza yapmış olduğunuz yaklaşımınızı kutlar başarılarınızın daim olmasını diler hedeflerinizin en uç zirvede olması için gerekli tüm desteklerimiz sizlerle..sizleri çok seviyoruz...DURMAK YOK YOLA DEVAM..sloganıyla Allaha emanet ediyorum...saygı sevgilerimle...Gülser Medical Universty English Student...4.yıl - 3.sınıf...
 
Sercan G. - " sofya yüksek inşaat ve mimarlık 2.sınıf "
Anadolu yurtdışı Eğitim ve Ankara 06 ya teşekkür ediyorum . en iyi şekilde her zaman bizimle ilgilendikleri için . Tüm çalışanlarından ve yöneticilerinden Allah razı olsun .. :))..
 
Helin & Gülbin K. - " Plovdiv Üni.Tıp fakültesi 3.sınıf "
Biz şuanda Plovdiv Üniversitesi tıp fakültesi 3.sınıf öğrencisiyiz. Bizim buraya gelmemize ve eğitime başlamamıza yardımcı olan aracı kurum Ankara 06 eğitim danışmalık şirketine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Geldiğimiz andan itibaren her yardıma ihtiyacımız olduğunda bizimle ilgilenip, sorunlarımızı çözmemize yardımcı oldular. Vizemiz, okul işlerimiz ve kalacak yerimize kadar özenle ilgilendiler. Biz Ankara 06 eğitim danışmalığını seçtiğimiz için çok memnunuz. Bulgaristan’a eğitim amaçlı gelecek olan tüm öğrenci arkadaşlarımıza Ankara06 eğitim danışmanlığı ile iletişim kurmalarını tavsiye ederiz.
 
Murat D. - " Bilgisayar Mühendisliği "
Ben Öncelikle Şunu Söylemek istiyorum Ankara 06 Eğitim Danışmanlığının sayesinde buraya geldigimde hiç bir yabancılık çekmedim sağolun bizi hiç bir zaman yanlız bırakmadınız ve her türlü işimizde yardım ettiniz. Gelmeden önce bu danışmanlığı sadece internetten görüp aramıştım ama simdi anlıyorum ki en doğru kararı vermişim çok memnunum Ankara 06 EOOD ailesinden. buraya gelcek olan arkadaşlarıma ANKARA 06 EOOD Bulgaristan Eğitim Danışmanlığını tercih etmelerini öneririm ..ANKARA 06 şirket sahipleri ve çalışanlarına çok çok teşekkür ediyorum.iyiki varsınız...
 
Ersin Y. - " Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon 1.Sinif "
Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Gercekten tercih edeceginiz en iyi danismanlik Allah razi olsun birşey oldugunda direk soyluyorum hemen bi sekilde birini yonlendiriyolar calisanlarindan..Ve o kadar baska danisman diye gecinen danismanlar duydum ki berbat zaten hep kullagınıza muhakak gelir guvenilir isini en iyi yapan danismanla gittim hic bir problemle karsilasmadim simdiye kadar sofyada fizik tedavi okuyorum okulumdan memnunum, danismanimdan memnunum . Ve bise daha soylemek istiyorum heryerde isiniz en kissa surede halloluyor .Herkes onlari taniyor biliyor ve saygi duyuyor, hocalar olsun esnaf olsun burdaki devlet daiereleri olsun herkes biliyor Sadece Anadolu ögrencisiyim Egitim demeniz yeterli sofya olsun plovdiv olsun her yerde eli kolu olan bir sirket . burdan butun beni taniyanlara cok selam Anadolu yurtdisi egitim ailesi seviliyorusunuz opuldunuz hepiniz :D
 
Erkan y. - " Sofya Spor Akademisi - Kineziterapi 2.sınıf "
Sofya nsa kineziterapi bölümü okumaktayım.Buraya geleli hazırlıkla beraber 3 yıl oldu, burdan Anadolu yurtdısı firması çalışanlarına ve bize her zaman her saat sadece bir telefon kadar uzak olan adını bildigim calısanlarından bazıları neri, desi,nori, murat, eren, ceylan, nonka, bena,mehmet, stanislava, Monika,nadya, shamiye ve ubeyde cok ama cok tesekkur ederim, adını unuttugum calısanları af buyursun, cünkü hepsini bilmek imkansız cünkü her sehirde bircok kisi calısyor daha iyi kaliteli hizmet vermek icin elbette..Geldiğimden beri yani 3 senedir Allah a sükürler olsun hiç sıkıntı yaşamadım,her türlü sorunlarımla yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim size tekrar tekrar.. İyi ki varsınız!
 
Meltem G. - " Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "
En güvenilir yurtdışı eğitim firması . İlk Bulgaristan a okumaya geldiğimde kaygılarım vardı ama danışmanım ve çalışanlar her türlü yardımda bulunarak rahatlık sağladılar bizlere . 2 dene oldu burada yaşayalı hala bugüne kadar tüm sorunlarmızla ilgileniyorlar . Dürüst güvenilir bi firma . Sofya Tıp Üniversitesi 2. Sınıf Tıp Fakültesi
 
Oğuzcan A. - " En iyisi... "
Bulgaristada gelmeden önce çok araştırma yaptım çünkü bu sektörde çok fazla dolandırıcı var.Bir süre daha araştırma yaptıktan sonra anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı ile tanıştım ve gerekli işler yapıldıktan sonra anlaşma sağladım.vize.,gerekli evraklar vb. teferuatlar çok kısa bir sürede işleme koyuldu ve bulgaristana geldim.Geldiğim gece beni karşılamak için anadolu yurt dışı eğitim çalışanı geldi.işlerini son derece ciddiye aldıklarını burdan anlayabilirsiniz.hemen okul kayıt ilerini yaptık ve üni. yaşamıma en iyi danışmanlık şirketiyle başlamış oldum.ilk geldiğim günlerde başka ülke başka dil başka kültür biraz zorlandım herkes gibi ama burdada danışmanlığım beni yalnız bırakmadı.her sorunumda yardıma gelenler oldu.Yurt dışında okumayı isteyen herkes gözü kapalı anadolu yurtdışı eğitimi seçebilir son derece güvenilir işini ciddiye alan bi kadro ve saygın yapıları sayesinde en iyi danısmanlık sirketi anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı diyebiliyorum.Teşekkürler anadolu yurtdışı eğitim hayatımı belirlememde yol gösterici olduğunuz sıcak samimi ve saygılı davrandığınız için. Sofya Sport Akademisi - Kineziterapi
 
Zeynep G. - " Sofia universty ''St. Kl. Ohridski'' - Psychology "
Bulgaristan'a gelme amacıyla şirketlerle ilgili yaptiğım araştırma ne yazık ki benim,kerameti kendinden menkul olmayan insanların,sahtekarca, kurmuş olduklarını sandıgım sirket ile yola koyulamama yeterli olamadı ve dolandırılarak,ciddi boyutlarda maddi ve manevi kayıplar yaşadım, beni başka kendini yurtdışı firması diye tanıtan dolandırıcılarla ne yazıkki yola çıkmıştım ve sonra beni dolandırdıklarını anladıktan sonra En önemlisi yaşamımdan çalınan 7 ay,bekleyerek geçirdgim zaman,bu durumun ben ve ailem de yarattığı psikolojik tahriplere girmeden...Ne yazıkki o zaman doğru yolu buldum ve Anadolu Yurtdışı Eğitim danışmanlığı yetkilileri ile görüştüm ailemle, Allah bin kere razı olsunlar onlardan benden maddi bir talep etmeden bana yardım eli uzattılar ve o kadar hayal kırıklığına rağmen bana yeniden okuma sevinci asıladılar ve ben suan 2. senemi dolduruyorum sofyada. Artık kendimi güvende hissediyorum ve okuluma devam ediyorum , olurda Allah kısmet eder başarı ile diplomamı alıp Türkiye döndüğümde bu melek insanların sayesinde olacak ve ben bunu hep bir borc olarak bilecem..Bunca olumsuzluğa rağmen bulgaristandan vazgeçmememde en büyük etken Anadolu Yurtdışı Eğitim dir.Bugüne kadar sorduğum her soruya cevap,her soruna bir çözüm buldukları için burdan bir kez daha teşşekkür ederken,Bulgaristan'da eğitim için tercih edilecek en doğru adres Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı diyorum.Dualarla..
 
Ali K. - " Sofya Teknik Üniversitesi - Mekatronik 3.sınıf "
Anadolu yurt dişi egitim danismanligi diyorum sadece cunku gerekeni yapiyolar buna gozunuz kapali inanabilirseniz hem sofya olsun hem plovsiv olsun hemde adi duyulmus bir firma kendini kanitlamis yani ben cok basarili oldguna inaniyorum daha pisman olmadim ...
 
Helin Ö. - " plovdiv tıp "
Merhaba ben bulgaristan a geleli neredeyse 5 ay oldu hazirliktayim bitirmek üzereyim seneye tıp fakültesi birinci sınıfa baslayacagim plovdiv den memnunum sessiz sakin bir yer alismak zaman almiyor.Eğer burada okumak istiyorsaniz danismanlik yapan firmalara dikkat etmelisiniz cünkü illegal bir çok firma var.Ben anadolu yurtdışı egitim danismanligiyla geldim memnunumda , bulgaristanda okumak gözünüzü korkutmasin.Burada bana yardimci olan herkese firmadakilere cok tesekkur eiyorum
 
Tuğçe A. - " Medical universty- Diş hekimliği "
Bulgaristanda okumaya karar verdiğimde iyi ve güvenilir bir şirket arıyordum.Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Aanadolu yed e ulastım.Buraya gelmeden önce çok tereddütlüydüm ama sağolsunlar bizi evimizde gibi hissattirdiler 1 senedir plovdivdeyim en ufak sorunum oldugunda dakikasında hallettiler.Evim kiralandı,okul işlerim en iyi şekilde halledildi Yardıma ihtiyaç duydugum her anda yanımda oldular.Bana daha çok bi arkadaş bir aile oldular Anadolu yed her zaman yanımda oldugunuz için çok tesekkür ederim :)
 
Anıl S. - " Sofya Teknik Dikey Geçiş "
gerçekten gelebileceğim en iyi firmayla yola çıkmışım. herkeze tavsiye ederim tamamen güvenilir herşeyin hakkını güzelce veriyorlar. çok teşekkürler ( ANADOLU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI)
 
Batuhan S. - " Sofya teknik - PC "
Merhaba ben Sofya teknikte bilgisayar bölümü okuyorum gerçektende böyle bir eğitim memnuyeti hiç bir yerde bulamadım Anadolu yurtdışı eğitim e sonsuz şükranlarımı sunarım...
 
Didem D. - " Hayaldi Gerçek Oldu "
Ben Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı ile 2007 yılın da üniversite tercihi yapacağım da tanıştım. Tıp bölümü okumak istiyordum ve Türkiye de sınav şartlarından dolayı yurtdışında eğitim seçeneklerini araştırmaya başladım. Alanın da uzman üniversitelerden biri olan Bulgaristan Plovdiv tip üniversitesin de okumaya karar verdim. 2007 yılın da Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesin de başvuruda bulundum ve kabul edildim. Artık bir tıp öğrencisiydim ve hayallerim gerçekleşmişti. Ancak her şey karşıdan görüldüğü kadar kolay olmadı. Yeni bir okul, yeni bir dil, yeni bir ülke pek de kolay olmadı. Okulumdan ve hocalarımdan çok memnundum ancak bütün hayatının değişmesi ve dilini bile bilmediğin bir ülkede yalnız kalmak her şeyi zorlaştırabiliyor. Bazen o kadar zor zamanlar geçirdim ki nerede ise okulu bırakacaktım Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı Bulgaristan şubesin de çalışan uzmanlar sayesin de yaşadığım sıkıntıları teker teker atlattım. Sadece kayıt zamanın da yardımcı olacaklarını düşünürken ne zaman başım sıkışsa yanım da oldular, sağolsunlar. Bilmediğim bir ülkede bana aile oldular. Tercih edip okuduğum üniversite olan Bulgaristan Plovdiv tıp üniversitesin de okuduğum için mavi diploma sahibi bir doktor olacaktım. Mavi diplomam sayesin de Son sınıfa geldiğim de Almanya’da bulunan hastanelerden ücretsiz ihtisas teklifleri almaya başladım. Daha okulumu bitirmeden o kadar güzel teklifler aldım ki çok iyi bir maaş, kullanmam için bir araba ve ev kirasını ödeme teklifin de bulundular, bende kabul ettim. Çünkü mavi diplomaya sahiptim bütün Avrupa ülkelerin de çalışabilirdim, her yer de geçerli bir diplomaya sahip olmuştum. Almanya’nın uzman hekimlere ihtiyaca olduğu için bu güzel teklifleri aldım ve şuan Almanya’da hem doktorum hem de kardiyoloji uzmanlığımı ücretsiz olarak yapıyorum. Malum Almanya’nın uzman doktorlara ihtiyacı var ve bu nedenle çok avantajlar sağlıyorlar. Benim hayallerimin ötesin de olan bu güzellikleri yaşamamı Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı çalışanlarının hepsine borçluyum. Her başım sıkıştığın da yanım da olmasalardı yaşadığım o zorlu günleri tek başıma atlatamazdım ve muhtemelen okulumu bırakıp geri memleketime geri dönmüştüm. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim, iyi ki bu yola Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı ile çıkmışım hiçbir zaman yalnız kalmadım. Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı uzmanları sayesin de şuan hayal bile edemediğim bir hayata sahibim.
 
Ferim D. - " Onlar artık benim ailem. "
Onlar artık benim ailem. Yurtdışında eğitim almak için çok paranız olsa da çok iyi yabancı dile sahip olsanız da yurtdışında en çok ihtiyaç duyduğunuz şey size yardımcı olacak, sıkıntınız da yanınıza gelebilecek insanların olması. Çünkü burada hepimiz ailemizden çok uzaktayız hastalık da sağlık da yardıma ihtiyaç duyuyoruz. Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı firması burada benim için bir aile oldu. Yurtdışın da bu 3. Senem ve 3 yıldır Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı hep yanım da. Her ihtiyaç duyduğum da ilk onlara gidiyorum ve artık arkadaş gibi olduk. Bütün Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı çalışanlarına çok çok teşekkürler. İyi ki bu firma ile yola çıkmışım.
 
Rojda K. - " Her zaman yanımızda "
Üniversiteye giriş sınavından dolayı yurtdışın da eğitimi araştırmaya başlamıştım. Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasını öneren bir arkadaşım sayesin de bu firma ile tanıştım ve iyi ki tanışmışım. Bu ana kadar her sıkıntım ile ilgilendiler saolsunlar. Yurt dışın da eğitim almak her yönüyle ayrı bir keyif farklı kültürden, dilden, dinden insanlarla tanışmak insanın her şeye farklı açıdan bakabilmesini sağlıyor. 2 yıldır buradayım ve çok keyifli zamanlar geçirdim, müthiş anılarım var. Ve ailemden bu kadar uzakta olmama rağmen her sıkıntımda, derdim de yardıma gelen kocaman bir aileye sahibim. Ben de Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığını tercih etmeden önce yorumlara bakarken yazılanların böylesine gerçeği yansıtabileceğini düşünmemiştim. Ama sizde göreceksiniz ki anlatılanlardan fazlası var eksiği yok.
 
Arzu S. - " Verdiğim en doğru karar "
Yurtdışın da eğitim almak önceden benim için bir hayaldi hep duyardım ama neredeyse hiç düşünmemiştim. Bu kadar harcadığım ve emek ile İstediğim bölüme yerleşemediğimi görünce ilk işim yurtdışı eğitim seçeneklerini araştırmak oldu. Ailemin ve benim yaptığım araştırmalar sonucun da Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı firması ile tanıştım ve bütün çalışanlar bana ilk günden beri büyük güven verdiler. İyi ki de güvenmişim güvenimi boşa çıkarmadılar. Okula kayıt, ev neye ihtiyacım olduysa hep yanım da oldular. Yurtdışında okuduğum halde Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı çalışanları sayesin de hiç yabancılık çekmedim her sıkıntım da beni bir çözüme ulaştırdılar. Hepsine çok teşekkür ederim.
 
 
Yorum Ekle
 
Adınız Soyadınız :
Yorum Başlığı :
Yorumunuz :
1824    «« Güvenlik kodu
   
   
 
   
 
 

Bulgaristan Eğitim Danışmanlığı Türkiye Temsilciliği
İSTANBUL CAD.12.NOTER KARSIŞI NO:21 KAT:2 DAİRE:2 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0212 570 0034 ( Pbx ) FAX: 0212 571 0020
E-Mail : info@ayed.com.tr - Web www.bulgaristanegitim.org
Yurtdışı Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Makedonya Üniversitesi/a> Makedonya Üniversiteleri Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Malta Dil Okulları Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Üniversitesi Bulgaristan Üniversiteleri Bulgaristan Üniversitesi Makedonya Üniversitesi