Bulgaristan Eğitim

egitim bulgaristan

Üniversite eğitimi ülkemizde oldukça zorlu bir süreçtir. Öğrenci adayları sistemimizde bulunan üniversite sınavından alınacak puanın kaygısını yaşamaktan kendi tercihlerini doğru yapamayabiliyor. Taban puan kaygısı, yerleşememe sorunu ve bütçe problemleri ile boğuşan öğrenci adayları kariyer yapmanın ne denli zor bir süreç olduğunu anlıyor ve çoğu kez yarı yoldan dönülüyor. İşte bu sorunları yaşamadan hedeflediğiniz kariyere kolayca ulaşmak oldukça kolay esasen. Yurtdışı eğitimi ile kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrenci adayları aynı zamanda yukarıda bulunan hiçbir problemi de yaşamıyor. Bu eğitim kurumlarından biri olan Bulgaristan Üniversitesi kalitesini kanıtlamış olmasından ötürü en sık tercih edilen uluslararası eğitim kurumlarından biridir.

Bulgaristan eğitimi, öğrenci adaylarına sadece lise mezunu olmalarının yeterli olacağını söylüyor. Bologna sistemi ile eğitim verilen Bulgaristan eğitimi aban puansız üniversite geçişlerine izin veriyor. Yani öğrenci adayları taban puansız dolayısıyla yerleşme problemi olmadan istediği bölümde okuyabiliyor. Üstelik hedeflediğiniz kariyere sizleri ulaştıracak bu eğitimi ülkemiz ve birçok ülkenin ücretlerinden çok daha uygun bütçeler ile. Bulgaristan’da eğitim bütçe, taban puansız oluşu ile öğrenciler için biçilmiş kaftan görevi görüyor diyebiliriz.

Bulgaristan eğitim Avrupa kalitesinde ve aynı zamanda köklü bir üniversiteye sahip olasından dolayı tecrübeleri doğrultusunda kaliteli bir eğitim kurumudur. Bulgaristan’da eğitim alan öğrenci yorumlarına bakıldığında bu avantajlardan sık sık bahsedildiği ve öğrencilerin oldukça memnun odluğu görülüyor. Bulgaristan’da eğitim konusunda öğrenci yorumlarına bakıldığında en çok merak edilen konunun denklik olduğu da gözler önünde. Fakat denklik konusunda nereden bilgi alınırsa alınsın buna itibar edilmemelidir. Çünkü denklik konusuna kesin bil Yüksek Öğrenim Kurumu yani, YÖK’e aittir. Hangi üniversiteye ve hangi bölüme gitmek istediğiniz içeren bir dilekçe ile YÖK’e başvurarak en doğru ve güncel denklik bilgisine sahip olmalısınız. Bunun dışında hiçbir şekilde aldığınız bilgiye itibar etmemelisiniz.

Bulgaristan’da eğitim konusunda bilgi almak isteyen öğrenci adayları başka mecralarda bilgi almak için vakit harcamamalıdır. Öğrenci adayları sorularına cevap bulmak adına Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarından güncel bilgileri alabilirler.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş