Bulgaristan'da Eğitim Tıp Fakültesi

tip fakultesi bulgaristanda egitim

Kariyer yolunu çizmek hayatın birçok sürecinde büyük bir etkiye sahip olmasının yanında oldukça zor ve sancılı bir süreçtir. Doğru bir eğitim hayatı planlaması yapılmadığı takdirde hayatınızın ilerleyen süreçlerinin çok farklı ve istemediğiniz yönlere kaymasına sebep olabilir. Hayatınızın geri kalanında mutsuz olacağınız bir mesleği icra etmek ya da başarısızlıklarla karşılaşabileceğiniz bir kariyer… Bunlar gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak günümüzde çok daha kolay bir hal aldı. Yurtdışı eğitim seçeneği bu anlamda en ideal çözüm yollarından biridir. Bahsettiğimiz tüm bu olumsuzlukların diğer bölümlere göre daha çok olduğu Tıp eğitimi, nitelikli özelliklerin gerekli olduğu bölümlerden en belirgin olanıdır.

Ülkemiz eğitim sistemine bir göz attığımızda lisans eğitiminde tıp fakültesi tercihi yapmak ve yerleşebilmek için YGS –LYS sınavlarında yüksek puanlar elde edebilmek en önemli koşuldur. Özel üniversitelerde dahi gerekli taban puana ulaşma zorunluluğu mevcut. Ancak Bulgaristan'da Eğitim Tıp Fakültesi tercihi bu zorunluluklardan uzak bir sisteme sahiptir. Bulgaristanda Tıp Fakültesinde eğitim almak için lise mezunu olmanız yeterlidir. Bulgaristan Üniversitelerinin talep ettiği belgelerle başvuru yapmanız yeterlidir. Üstelik Bulgaristanda tıp eğitimi yönünde öğretim veren eğitim kurumlarının fiyatları ülkemiz ve diğer birçok ülkeye göre ekonomik bakımından çok uygun koşullara sahiptir. Bulgaristan Tıp Fakültesi eğitim sistemi ve eğitim kadroları bakımından da birçok yurt dışı eğitim kurumundan ileridir. Coğrafi konumu bakımdan Avrupa’ ya yakınlığını avantaj olarak kullanan Bulgaristan Tıp fakültesi tüm gelişmeleri bünyesine katarak modern eğitim sistemine sahiptir. Tıp Eğitiminde diğer birçok unsurun önüne geçen kaliteli eğitim sistemi gerekliliği Bulgaristan Tıp Fakültesinde oldukça ileri seviyededir. Bu durumda Bulgaristan Tıp Fakültesinin temel hedefinin tıp alanında yetkin mezunlar yetiştirmek olmasının önemli ölçülerde etkisi bulunmaktadır.

Eğitim hayatınızı yurt dışında devam ettirmeye ve bu tercihiniz Bulgaristan'da Eğitim Tıp Fakültesi ise atacağınız en doğru adım Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kurumumuzun onlarca ofisinden birini ziyaret etmek olacaktır. Kariyer yolunuzda eğitim hayatınızı planlamak üzere uzman eğitim danışmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Doğru ve sağlam nitelikler ile eğitim hayatınızı birlikte planlayalım.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş