Bulgaristan'da Eğitim

egitim bulgaristanda

Bulgaristanda eğitim alarak hedeflediği kariyere bir adım atan öğrenciler, ülkemizde bulunan öğrenci adaylarından bir adım önde diyebiliriz. Bunun nedeni ise; birçok ülke sisteminde olduğu gibi ülkemizde de eğitim sistemi öğrenciler için oldukça zorlayıcıdır. Uzun yıllar önceden bir mesleğe hayranlık besleyen ve zamanla hedefi haline getiren öğrenciler üniversite sürecinde bu mesleğe sahip olabilmek için önce bir sınava tabi tutuluyor ve tabi ki en büyük sorun oradan alınan puan oluyor. Hedeflenen mesleğe dahil olabilmek için gerekli puan yapılması şart. Bu zorunluluğu yerine getirirken heyecan, stres gibi faktörler nedeniyle sınavdan yeterli puan alamayan öğrenciler hayallerine veda ediyor. Bunun ardından ise yerleşme sorunu doğuyor ve son olarak en büyük zorluk bütçeler tabi. Tüm bu sorunları ortadan kaldıran seçenek Bulgaristanda eğitim almaktır. Puan olmadan, yerleşme sorunu olmadan ve uygun ücretlendirmeler ile Avrupa eğitim sistemi ile eğitim alabilen öğrenciler hedeflerine ulaşabiliyor. Hedeflediği mesleğe dahil olmak için eğitim alırken Bulgarca ve İngilizce dillerini de geliştirdiklerinden mezuniyet sonrası daha büyük avantaja sahip oluyorlar.

Bulgaristanda eğitim almak isteyen öğrenci adaylarının merak ettiği sorulardan biri ise hangi bölümlerin bulunduğudur. Bulgaristanda eğitim veren üniversitelerde bulunan bölümler aşağıdaki gibidir;

Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Matematik Çalışmaları ve Bilişim, Tıp Fiziği, Uygulamalı Kimya, Öğretim Coğrafya, Ekoloji Bölümü, Teorik Fizik Bölümü, Öğretim Matematik, Üretim Mühendisliği Bölümü, Endüstriyel Tasarım Yapıların Tasarımı, Doğa Bilimleri ve Matematik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği, Güç Sistemleri, Elektrik Mühendisliği ve Enformasyon Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği, Tıp Eğitimi, Analitik Biyokimya vb. birçok bölüm Bulgaristanda eğitim veren üniversitelerin bölümleridir.

Bulgaristanda eğitim almak isteyen öğrenci adayları tüm sorularına cevap bulmak için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizi ziyaret edebilir. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizi ziyaret eden öğrenci adayları tüm güncel bilgileri alanında uzman eğitim danışmanlarından alırken kahvelerini yudumlar. Online mecralarda veya kulaktan kulağa gezen yanlış, güncel olamayan bilgiler öğrenci adaylarını yanlış yönlendireceğinden uzmanlardan bilgi almak en doğru tercih olacaktır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş