Plovdiv Tıp Üniversitesi

tip universitesi plovdiv

Üniversite konum olarak şehrin merkezindedir. Bünyesinde yer alan hastanesi ve uzman eğitimli kadrosuyla 4 kıtadan gelen öğrencilere hizmet vermektedir. Avrupa da ismi tanınmış olması modern teçhizatlara sahip olması bakımından da önemli bir noktadadır.daha çok tıp eğitimi konusunda hizmet veren ve bu doğrultuda kendini geliştirmeyi amaçlayan üniversite yönetimi bu bakımdan Avrupa dan Asya dan Afrika dan ve balkanlardan birçok öğrenciye sahiptir.öğrenci sayısında devamlı bir artış olmasında üniversitenin verdiği eğitimin seviye olarak da yüksek seviyede seyretmesi de bu yönde fikir edinmek açısından kullanabiliriz. Plovdiv Tıp Üniversitesi ile tıp alanında eğitim almak isteyen tüm ülkelere açık olması da değerlendirilmektedir.

Plovdiv Tıp Üniversitesi uzun bir geçmişe sahip olmasında ve ülke genelinde devlet tarafından desteklenen üniversiteler arasında yer alması ve tüm klinik çalışmaları yapma konusunda tüm malzemelere sahip olmasıyla da bu anlamda önemli bir seviyededir. Tek alanda eğitim vermesi de üniversitenin yakalamış olduğu başarı da önemlidir. Tüm Avrupa ve Asya kıtasında kadavra incelemesi 4. Sınıfta başlarken bu üniversitede ise 1.ve 2. Sınıfta başlamaktadır. Bu da pratik eğitimler ile öğrencileri daha çabuk ve daha nitelikli tıp eğitimi alması sonucu alanında lider yapmak olmuştur. Bu anlayış ile eğitim veren üniversite ayrıca konaklama ve yurt binaları arasında mesafe çok yakın olmaktadır. Her anlamda okumak istenecek yerdir.

Plovdiv Tıp Üniversitesi Bulgaristan da bulunan en ünlü ve en iyi tıp üniversitesidir. Bunu verdiği eğitim ve kullandığı yöntemlerle defalarca kanıtlayan üniversite yönetimi elinde bulundurduğu teknoloji ve hastanesiyle de pratik eğitim verme noktasında bağımsız olması ve her bölümüne ait laboratuar bulunması da üniversite için olumlu bir göstergedir. Daha çok alanında bilgi seviyesini yükseltmek ve bu anlamda ülke genelinde tüm imkânlarını kullanabilen bir tıp fakültesinde eğitim almak isteyen bireyler içinde eğitim yuvasıdır. erasmus ve ects kredi sistemlerini kullanmasıyla birçok ülkede diploma geçerli konuma gelmektedir. Bu anlamda iş bulma konusunda sıkıntı çekilmeyecek bir üniversite ve bölüm olmasından dolayı da tercih noktasında da yoğun talep görmektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş