Bulgaristan Üniversitesi

universitesi bulgaristan

Bulgaristan’da kurulan Sofya Üniversitesi köklü bir geçmişe sahiptir. Fakat zaman içinde gelişim göstererek resmen Üniversite olarak tarihe geçmiştir.

Bulgaristan Üniversitesi sağladığı avantajlar ile öğrenci adaylarının en çok tercih ettiği uluslararası eğitim kurumları arasında yer almayı başarmıştır. Bulgaristan Üniversitesi öğrenci adaylarından sadece lise mezunu olmasını istiyor. Sistemi gereği taban puansız istediği bölümde okuma hakkı tanıyan Bulgaristan Üniversitesi bu seçeneği ile öğrenci adaylarına hedeflediği kariyere ulaşma yolunda başarılı bir rehber oluyor.

Bulgaristan Üniversitesi, Avrupa’nın kullandığı Bologna Sistemi ile eğitim vermektedir. Bologna sistemi ile eğitim gören öğrenciler aynı zamanda dil gelişiminde de önde başlıyor iş hayatına. Evrensel dil olan İngilizce dilini geliştiren öğrenciler bir yandan da Bulgaristan’da kullanılan Bulgarca dilini geliştirme imkanına sahip oluyor. Bulgaristan Üniversitesi’nin sağladığı başka bir avantaj ise ücretlendirmelerdir. Çok uygun bütçeler ile Avrupa’nın en iyi eğitim kurumlarından birinde eğitim alma şansı öğrenci adaylarına Bulgaristan Üniversitesi ile sağlanıyor.

Bulgaristan Üniversitesi hakkına bilgi edinmek isteyen veya sorularına cevap arayan öğrenci adayları internet üzerinden araştırma yapmak için uzun saatlerini harcıyor. Sonucunda ulaşılan bilgilerin bir çoğu yanlış, güncel olmayan ve kulaktan dolma bilgiler oluyor. Uzun saatlerinizi yanlış bilgilere ulaşmak için harcamalarına gerek yoktur. Bu bilgiler ulaşmak için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine ziyarette bulunmaları yeterlidir. Öğrenci adayları güncel bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kadrosunda yer alan alanında uzman eğitim danışmanlarından alabilmektedirler. Size en yakın Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisinin adresini internet üzerinden bulmanız ve ofisimize gelerek kahvenizi yudumlarken tüm merak ettiklerinizi sormanız yeterli olacaktır. Güncel bilgiler ve doğru yönlendirme ile hedeflediğiniz kariyere ulaşmak oldukça kolay.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş