Varna Denizcilik Üniversitesi

denizcilik universitesi varna

Varna Denizcilik Üniversitesi dendiğinde akıllara ilk gelen soru Varna Denizcilik Üniversitesi nerede sorusu olmaktadır. Varna Denizcilik Üniversitesi adından da anlaşılacağı gibi Varna’da bulunan bir üniversitedir. Varna, Bulgaristan’ın denizcilik ile ün kazanmış şehirlerinden biridir. Balkan coğrafyasında oldukça önemli bir yere sahip olan Bulgaristan ve Varna şehrinin bünyesinde barındırdığı Varna Denizcilik Üniversitesi özellikle denizcilik ile ilgili bölümlerde oldukça gelişmiş ve yeniliğe açıktır. Varna Denizcilik Üniversitesi denizcilik bölümlerinde yetiştirdiği öğrencilerini son derece donanımlı ve tecrübeli yetiştirmektedir. Yalnızca denizcilik ile ilgili bölümlerinde değil, bünyesinde bulunan diğer bölümleri tercih eden öğrenciler de teknolojik ve tekniksel açıdan son derece donanımlı bir öğrenim hayatı geçirmektedir.
Varna Denizcilik Üniversitesi nerede sorusu sıkça sorulan sorulardan biridir. Bu sorunun bu kadar sık sorulmasının asıl sebebi gitmeyi düşünen öğrencilerin Varna Denizcilik Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istemeleri ve ona göre hareket etmeleridir. Varna Denizcilik Üniversitesi’ni tercih etmeyi düşünen öğrenciler Varna’ya gittiğimizde nerede kalacağız, nasıl gideceğiz, nasıl anlaşacağız, kalacağımız ortam nasıl ve buna benzer pek çok soruyu akıllarından geçirmektedir.
Varna Denizcilik Üniversitesi akabinde gelen diğer sorular özellikle Varna Denizcilik Üniversitesi hakkında tam bilgi sahibi olmayan ve ilk kez yurt dışı eğitimi alacak olan öğrenciler için kaygı oluşturucu bir unsurdur. Varna Denizcilik Üniversitesi özellikle öğrencileri için konaklama, yeme-içme, eğlenme ve daha pek çok ihtiyacın karşılanacağı ortamlar yaratmıştır. Örneğin 950 yatak kapasitesi bulunan 2 adet öğrenci yurdu mevcuttur. Kültürel alanlar, etkinlik salonları, yemekhaneler, kafeteryalar ve daha birçok yer mevcuttur. Varna Denizcilik Üniversitesi, 458 adet akademik personele sahiptir. Akademik kadronun bu denli güçlü olması Varna Denizcilik Üniversitesi’ni üst sıralara taşımaktadır. Gitmeyi düşünen öğrencilerin lise diplomaları, istenen giriş belgelerini tamamlamaları ve belirtilen ücreti yatırmaları gerekmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra Varna Denizcilik Üniversitesi’nde okumaya hak kazanan öğrenciler arasında Türk – Bulgar çift vatandaşlık hakkına sahip olan öğrenciler varsa bu öğrenciler için üniversite burs imkânı sağlanacağı belirtilmiştir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş