Sofya Tıp Üniversitesi

tip universitesi sofya

Bulgaristan Sofya tıp üniversitesinin amacı , geleceğe sağlam, bilgili, araştırmacı ve işinde başarılı doktor adayları yetiştirmektir. Sofya tıp üniversitesinde çalışan bilim adamları, öğrencilerin yetişmesi için tüm tecrübeleri ile destek vermektedir. Üniversitede verilen eğitim dünya çapında olduğu için, her ülkeden öğrenciyi ağırlamakta ve ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizden de eğitim hayatlarını sürdüren öğrenciler bulunmaktadır. Sofya tıp üniversitesinde Bulgarca ve İngilizce eğitim verilmektedir. İngilizce dilini biliyorsanız direk lisans bölümünden başlayabilirsiniz. Ancak İngilizce diline vakıf değilseniz o zaman hazırlık bölümü okumak zorundasınız. Üniversite ücretleri ise bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Lisans ve Hazırlık bölümü için ödeyeceğiniz tutarlar aynı değildir. Üniversite de eğitim süresi altı yıldır. Altı yıl sonunda mezun olur , size verilen mavi diploma ile , herhangi bir Avrupa ülkesinde çalışabilirsiniz. Sofya tıp üniversitesi bir hastanenin tüm gereksinimlerini karşılayacak şekilde hepsini kapsamaktadır.

Sofya tıp üniversitesi,Cerrahi ana bilim dalından, Kadın hastalıkları ve doğuma kadar uzanmaktadır. Burada size düşen hangi bölümde okumayı istiyor olmanızdır. Örneğin, Göz Hastalıkları bölümünde okuyabilir , göz doktoru olabilirsiniz. Üroloji Ana Bilim dalında okuyarak , uzman bir ürolog olabilirsiniz. İç Hastalıkları bölümünde okuyarak ise iyi bir Dahiliyeci olabilir , ülkenizde mesleğini yapabilirsiniz. Psikiyatri bölümünü okuyarak uzman bir psikolog olabilirsiniz.

Üniversitenin bölümleri , aynı zamanda hastaneye de hizmet etmektedir. Bunun için öğrenciler bu bölümlerde uygulamalı olarak da ders görmektedir. Üniversitenin ilk yıllarında ezberci bir eğitim metodundan uzak olarak, tamamen bilginin akıla kalıcı olmasını sağlayacak, çalışmalar yaptırılmaktadır.Bilimse çalışmalar ile eğitim desteklenmekte, öğrencilerin gelecekte birer bilim insanı , birer uzman doktor olmaları için çalışılmaktadır. Bulgaristan Sofya tıp üniversitesi bölümleri, Nükleer tıp da geleceğin bölümleri arasında gelmektedir.Tamamen araştırmacı bir yapıya bürünen , bilgi ve deney yoluyla sonuca giden bir bölüm olarak da dikkat çekmektedir. Size kalan Sofya tıp üniversitesinden sevdiğiniz, istediğiniz bölümü seçmek ve odaklanmaktadır. Bu sayede başarı kendiliğinden gelerek, geleceğin birer uzman doktoru olabilirsiniz. Bunun için çalışma disiplinini elden bırakmamak ve başarıya inanmak gerekir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş