Bulgaristan'da Eğitim Mimarlık

mimarlik bulgaristanda egitim

Kariyer yolunuzda en önemli süreç olan eğitim hayatını belirleme oldukça sancılı bir süreçtir. Hayallerindeki meslek üzerine bir bölüm okumak ve devamındaki süreçte mutlu olabileceği bir meslek herkesin kolaylıkla ulaşılamayan bir hedeftir. Ancak doğru ve sağlam bir eğitim hayatı planlaması ile bu hedefe ulaşmak mümkün olabilir. Ülkemiz eğitim sistemi bünyesinde var olan YGS ve LYS sınavlarına tabi tutulan öğrencilerin öncelikle taban puanları elde etmesi sonrasında da istediği bölüme yerleşmek üzere gerekli puanları elde etmesi gerekmektedir. Ülkemizde sınav puanları ve yerleşememe gibi durumlarda birçok öğrenci ya istemediği bir bölümde lisans eğitimi almakta ya da istediği bölümün puanlarına ulaşabilmek için yıllarını kaybedebilmektedir. Bunun dışında ülkemizdeki özel üniversitelerde lisans eğitimi almak için taban puana ulaşama zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumlara çözüm niteliğinde görülen yurt dışı eğitimi en ideal seçenek olarak yıllardır tercih edilmektedir. Bulgaristanda eğitim mimarlık ise bu tercihler arasında avantajlı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Hayalini kurduğunuz melek mimarlık ise Bulgaristanda eğitimi avantajlı özelliklerini göz önünde tutarak mutlaka değerlendirmelisiniz. Bulgaristan'da Eğitim Mimarlık değerlendirmenizde öncelikle bilmeniz gereken lise mezunu olmanızın yeterli olduğudur. Devamında eğitim kurumunun talep ettiği belgeleri tamamlayarak lisans eğitimi için kayıt yaptırabilirsiniz. Ülkemiz ve diğer birçok ülkeye göre üniversite harçları düşük bütçelere sahiptir, ayrıca yaşam koşulları oldukça ekonomiktir. Böylece Bulgaristanda Mimarlık eğitimi hayatı her anlamda ekonomiktir. Coğrafi konumu bakımından ülkemize yakınlığı ile Özellikle Türk öğrenciler tarafından avantajlı görülerek tercih edilmektedir. Coğrafi konumu bakımından bir diğer avantajı ise Avrupa’ ya yakınlığıdır. Bu sebeple de Avrupa ülkelerinden birçok öğrencinin tercihidir. Bulgaristan'da Eğitim hayatını sürdürürken vizyonunuzu genişletme fırsatı da elde edeceksiniz. Eğitim sebebiyle birçok etnik grubu bir arada tanıyabilme ve Bulgarca’ yla İngilizce dil ile eğitim alabileceğiniz için henüz eğitim hayatınızı devam ettirirken vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kurumumuz bünyesinde hizmet veren onlarca ofisimizden her hangi birini ziyaret ederek uzmanlarımızdan Bulgaristan'da Eğitim Mimarlık hakkında gerekli tüm bilgileri edinebilirsiniz. Böylece kariyer planınızın en önemli süreci eğitim hayatınızı doğru ve sağlam niteliklerle planlayabiliriz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş