Bulgaristan Üniversiteleri

universiteleri bulgaristan

Bulgaristan üniversiteleri eğitim her öğrenci adayı için avantaj sağlıyor. Öğrenci adaylarına tek şart olarak sunulan lise mezuniyeti ile öğrenciler puana gerek kalmadan Bulgaristan’da eğitim alabilme şansına sahip oluyor. Bulgaristan’da eğitim alan öğrenciler Avrupa’nın kullandığı eğitim sistemi ile öğrenim görürken aynı zamanda Sırpça ve evrensel dil olan İngilizce’nin gelişmesi ile de mezuniyet sonrası için avantajı yakalıyorlar. Aynı zamanda Bulgaristan’ın konumu nedeni ile Avrupa’da eğitim alan öğrenci vizyon bakımından da oldukça geniş bir bakış açısına sahip olabilir. Öğrencinin yaşam alanının değişmesi, iyi bir eğitim içeriği, disiplinli bir eğitim sistemi bir araya getirildiğinde kariyerinde başarı yakalamaya müsait mezunlar yetiştiriliyor.

Bulgaristan’da yer alan üniversiteler oldukça köklü bir tarihe sahip. Uzun yıllar önce hayata geçen üniversiteler zaman için kazandığı tecrübe ve başarılar ile eğitim sistemlerinde kalıcılık sağlamayı başarmıştır

Sofya ve Plovdiv Üniversiteleri

Bulgaristan Sofya ve Plovdiv Üniversiteleri Sofya ve Plovdiv şehrinde kurulmuştur. Sofya ve Plovdiv Üniversiteleri oldukça köklü ve tarihi bir geçmişe sahip olup genelikle belli bir profil üzerine kurulan üniversiteler oluşturmaktadır. Üniversiteleri kazandığı tecrübe ve akabinde Avrupa birliği üyeliği ile çağ atlatan Sofya ve Plovdiv Üniversiteleri, 2000 yılı itibari ile yeni başarılar kazanarak eski kalitesine ulaşmış, günümüzde de bu kalitesi ilerletmeye devam etmektedir.

Bulgaristan’da yer alan Sofya ve Plovdiv Üniversiteleri kaliteli eğitim sistemi ile öğrencilerin en sık tercih edilen üniversiteleri arasında yer almayı başarmıştır. Bulgaristan Üniversitesi’nde eğitim almayı düşünen öğrenci adayları Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize ziyarette bulunarak tüm bilgilere ulaşabilirler. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinde yer alan uzman eğitim danışmanlarımız, eğitim hakkındaki tüm süreçten sizleri haberdar edecek ve sorularınıza güncel bilgilerle cevap olacaktır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş