Gabrovo Teknik Üniversitesi

teknik universitesi gabrovo

1964 yılında Bulgaristan’da kurulan Gabrovo Teknik üniversitesi ülkenin en kaliteli mühendislerini yetiştiren üniversitelerden biri olma özelliğine sahiptir. 3 fakültesi ile İngilizce ve Bulgarca eğitim veren bu üniversite Avrupa’da saygın üniversiteler arasındadır. Gabrovo Teknik Üniversitesi dil bilmeyenler için 1 yıllık bir hazırlık programı ile öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Hazırlık sınıfı bitiminde yapılan sınavı başaran öğrenciler okullarına devam etme şansı elde edeceklerdir. Bölümler arasında elbette ki ufak tefek fiyat farklılıkları vardır, üniversite kampüslerinde yer alan yurtlar öğrencilerin kalması için idealdir. Ayrıca gelen ailelerin konaklama sorunu çekmemeleri için özel otel odaları da üniversite kampüsünde yer almaktadır. Özel ders programlarının rahat bir ortamda çalışılabilmesi için isteyen öğrencilere özel odalar tahsis edilmektedir.

Gabrovo şehir olarak Türkiye’ye çok yakındır, ulaşım sorun olmaz, uçak, kara ve demir yolu gibi alternatiflerden yararlanabilirsiniz. Gabrovo yaşam koşulları pahalı olmayan oldukça ekonomik davranabilmenize imkan tanıyacak bir şehirdir. Gabrovo Teknik Üniversitesi çok zengin eserlerin bulunduğu kütüphanesi ile de tanınıyor, öğrenciler diledikleri zaman bu kütüphaneden yararlanabilirler. Avrupa standartlarında verilen eğitim, son teknolojik kaynakların dersler için gerekli olduğu zamanlarda kullanılıyor olması, tesislerin mükemmelliği bu üniversiteyi seçenler için çok önemli faktörler olarak göz çarpıyor.

Avrupa’da bazı üniversiteler ile anlaşmalı olan Gabrovo Teknik Üniversitesi öğrenci değiştirme programlarına da destek vermektedir. Bulgaristan’ın Avrupa ülkeleri arasında çok tercih edilerek saygın bir statüye konulan Gabrovo Teknik Üniversitesinde okumak isteyen değerli mühendis adaylarının bilmesi gereken en önemli husus, bu üniversitedeki eğitimlerin Avrupa standartları ölçüsünde olduğudur. Mezun olduktan sonra alacağınız diploma her kapıyı açmanızı sağlayacak ve hatta dilerseniz Avrupa ülkelerinden birine giderek orada çalışma imkanı yakalayabilirsiniz. Türkiye’de üniversite eğitimi almanın ne kadar masraflı olduğu göz önünde bulundurulursa bu değerli okulda okuyup mühendis olmanın çok da pahalı sayılamayacağı bir gerçek. Zaten tercih edilme nedenlerinin başında bu gelmektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş